معرفی اثری جدید از پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت؛

معرفی اثری جدید از پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت؛

یکی از آثار جدید پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت با عنوان سرگرمی دین‌محور و اخلاق، چاپ و روانه بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، یکی از دستاوردهای ارزشمند و پروژه‌های پژوهشی گروه اخلاقِ پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، کتاب «سرگرمی دین‌محور و اخلاق»، تالیف دکتر مهدی فدایی است که به تازگی منتشر شده است.

                                                                                                             

سرگرمی‌های رسانه‌ای دین‌محور، عبارت است از فعالیت‌هایی هستند که با هدف انتقال پیام‌های دینی با ابزارهای رسانه‌ای تولید می‌شوند و می‌توانند مورد ارزیابی اخلاقی قرار گیرند. از این رو یک «برنامۀ سرگرمی دین‌محور» می‌تواند هم شامل رفتار یک مبلغ و روحانی رسانه‌ای باشد و هم رفتار برنامه‌ساز و هم مضامین و محتوای برنامه‌های رسانه‌ای سرگرم‌کننده که هدفشان انتقال پیام‌های دینی است.

نویسنده در این کتاب، در چهار فصل ضمن ارائه یک‌سری اصول اخلاقی و نیز راه‌کارهایی برای پیشگیری یا درمان آسیب‌های اخلاقی موجود در این‌گونه برنامه‌ها، چهار برنامۀ رسانه‌ای ویژه کودکان، نوجوانان و نیز بزرگ‌سالان را که عبارتند از: انیمیشن فیل‌شاه، فیلم سینمایی پارادایس، بازی اندرویدی نبرد هور و برنامۀ آفتابگردون شبکه پویا، مورد ارزیابی اخلاقی قرار داده است.

کتاب سرگرمی دین‌محور و اخلاق، در 228 صفحۀ رقعی و توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به تازگی چاپ شده و در دسترس علاقه‌مندان، به ویژه اندیشمندان عرصۀ فیلم و رسانه قرار گرفته است.

منبع:روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
كلمات كليدي : معرفی کتاب

تاریخ خبر: 1403/3/16 چهارشنبه
تعداد بازدید کل: 306 تعداد بازدید امروز: 2
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
[Part_Lang]
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 307
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما