گروه برنامه ریزی و ارزیابی معاونت پژوهشی برگزار کرد؛

کارگاه آشنایی با فرایند اعطای امتیازها و معیارهای رتبه بندی دانشگاه¬ها و پژوهشگاه¬ها


به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی،  به منظور آشنایی هر چه بیشتر پژوهشکده‌ها و مراکز پژوهشی با نحوه و فرایند اعطای امتیاز به دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و نحوه رتبه بندی آنها توسط موسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC)، معاونت پژوهشی پژوهشگاه با همکاری مرکز همکاری‌های علمی و بین الملل، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی با فرایند اعطای امتیازها و معیارهای رتبه بندی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها نمود.

                                                                                                 

این کارگاه مجازی به همت گروه برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی معاونت پژوهشی پژوهشگاه و  با ارائه سرکار خانم دکتر منصوره صراطی شیرازی عضو هیات علمی و مدیر گروه رتبه بندی دانشگاه ها و پژوهشگاه های موسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) و با حضور جمعی از رؤسای پژوهشکده‌ها و مدیران گروه ها و روسای ادارت پژوهشی، روز دوشنبه مورخ 17/02/1403 در سالن شهید سلیمانی برگزار شد.

در این کارگاه خانم دکتر صراطی نکاتی را در رابطه با انواع رتبه بندی ملی و بین المللی ارائه نمودند. در ادامه با توضیح شاخص های رتبه بندیISC    و امتیاز پژوهشگاه علوم فرهنگ اسلامی در هر شاخص به بیان نقاط قوت و ضعف پژوهشگاه پرداختند. همچنین نسبت به اصلاح برخی موارد در تکمیل پرسشنامه جدید نکاتی را ارائه نمودند. در آخر حاضران در جلسه و  فضای مجازی سوالات و ملاحظات خود را مطرح نموده و خانم دکتر صراطی پاسخهای لازم را بیان نمودند.

منبع:روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
كلمات كليدي : معاونت پژوهش

تاریخ خبر: 1403/2/25 سه‌شنبه
تعداد بازدید کل: 29 تعداد بازدید امروز: 3
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Part_Lang]
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 30
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما