مدیر گروه و عضو هیأت علمی گروه حکمت و کلام جدید پژوهشکده اسلام تمدنی؛

عالی‌ترین مراتب حیات مجدد جان آدمی در خردورزی و تدبردر قرآن نهفته است

سیدمجید ظهیری: رستاخیز، یکی از اصلی ترین پیام های ادیان ابراهیمی است که به طور ویژه در کاملترین شکل آن یعنی قرآن آمده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، ، سیدمجید ظهیری رئیس پژوهشکده اسلام تمدنی و مدیرگروه و عضو هیأت علمی گروه حکمت و کلام جدید در یادداشتی به مناسبت ماه مبارک رمضان آورده است: بهار طبیعت رستاخیز دنیاست که هر سال پبش چشم عالمیان اتفاق می افتد و جهان مرده دیگربار جان تازه ای می گیرد و شور حیات در کالبد آن دمیده می شود.

                                                                   

رستاخیز، همچنین یکی از اصلی ترین پیام های ادیان ابراهیمی است که به طور ویژه در کاملترین شکل آن یعنی قرآن آمده است. پس چه خوب است که در این تقارن تلاش کنیم جان های مرده یا فسرده در زنجیر نفسانیات را طراوتی دوباره ببخشیم و به برکت و لطافت قرآن در ماه ضیافت الهی روح ها را به اشک تضرع در پیشگاه حضرت حق (جل و علا)، زنگار بزدائیم.

عالی ترین مراتب حیات مجدد جان آدمی در خردورزی و تدبر در آخرین پیام وحی یعنی قرآن نهفته است. در بهار که چشمه های خشکیده و یخ زده به جوشش در می آیند و سفره احسان الهی برای همه جانداران، گسترده می شود و زردی به سبزی و خشکی به لطافت و سردی به گرمی و سکون به تحرک و جمود به نمو می گراید، درس هایی است که عبارتند از: امید؛ تحول،تکامل؛ تلاش؛ تجدد؛ احسان؛ نشاط؛ خوشرویی؛ مهرورزی.صرافت و سادگی.
منبع:روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
كلمات كليدي : اخبار پژوهشکده اسلام تمدنی

تاریخ خبر: 1403/2/1 شنبه
تعداد بازدید کل: 55 تعداد بازدید امروز: 5
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
[Part_Lang]
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 56
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما