اخبار
1402/11/30 دوشنبه
 • هم اندیشی «فرهنگ پیشرو در تمدن اسلامی» برگزار شد
  هم اندیشی «فرهنگ پیشرو در تمدن اسلامی» به همت پژوهشکده مطالعات تمدنی و اجتماعی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با همکاری کمیسیون فرهنگ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام، معاونت فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی و مرکز همکاری‌های علمی و بین‌الملل به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.
1402/11/30 دوشنبه
 • فرقه‌ها در سیاست استعماری، نامسئله‌ها را برای ما مسئله جلوه می‌دهند
  حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی‌هوشیار گفت: کارکرد فرقه‌ها در پیشبرد سیاست استعماری این است که نامسئله‌ها را جای مسئله برای ما نشان می‌دهد و ما را گرفتار مسائل خُرد می‌کند و به‌جای اینکه دنبال مدیریت میدان و فضا باشیم، گرفتار این شده‌ایم که ما را مدیریت می‌کنند. ما باید شبکه مسائل خود را بشناسیم و سوار بر کلان روایت شویم.
1402/11/30 دوشنبه
1402/11/30 دوشنبه
1402/11/30 دوشنبه
 • آیا قیام یمنی‌ها نشانه ظهور امام زمان(عج) است
  پژوهشگر حوزه مهدویت ضمن نقد و بررسی روایات مربوط به قیام یمانی به عنوان یکی از نشانه‌های ظهور تصریح کرد: با توجه به اجمال و کلیتی که در گزارشات قیام یمانی وجود دارد ما نمی‌توانیم به صورت قطعی درباره قیام او سخنی ذکر کنیم.
1402/11/30 دوشنبه
 • تفاوت دیدگاه محمدعلی امیرمعزی با اندیشه شیعی در شناخت خداوند
  پژوهشگر دین بیان کرد: از نظر محمدعلی امیرمعزی، شناخت خدا، یک تجربه درونی مستقیم و ارتباطی است بنابراین دیدگاه وی با اندیشه ناب شیعی در زمینه شناخت خدای متعال تفاوت دارد چراکه وی خداوند را در دو ساحت ذات و فعل مطرح کرده و معتقد است ساحت ذات، غیر قابل دسترس و شناخت است.
رویدادها
آثار علمی

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی

یادداشت ها و مقالات

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی
 • نشست علمی «قرائت امام علی (ع) و قرائت عاصم»
  نشست علمی «قرائت امام علی (ع) و قرائت عاصم: بررسی نسبت این‌همانی و اشاره‌ای به ابعاد کلامی آن» در پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی برگزار شد. در این نشست علمی که در ذیل سلسله نشست‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان 1402در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود، آقای دکتر محمد جاودان، مدیر گروه کلام پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی به ارائه بحث پرداختند.

یادداشت ها و مقالات
گفتگوهای علمی
گزارش تصویری
پایگاه های اطلاعاتی علمی پژوهشی
ویدئو ها
[Part_Lang] [Part_Search]
[Part_TopMenu] [Part_Banner]
[Part_Tab1] [Part_Tab2]
[Part_Adv]
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما