۶ کتابی که بوستان کتاب به رهبر معظم انقلاب هدیه داد

بوستان کتاب در بازدید رهبر معظم انقلاب ازسی و چهارمین نمایشگاه کتاب، ۶ اثر از آیت‌الله سیدعباس اسلامی کاشانی را به ایشان اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در بازدید از سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از غرفه بوستان کتاب و انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نیز بازدید کرد.

محمدباقر انصاری، مدیر مؤسسه بوستان کتاب و رئیس نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به بازدید رهبر معظم انقلاب از این غرفه گفت: امسال مؤسسه بوستان کتاب در مجموع ۱۲۵ اثر جدید از نمایشگاه تا نمایشگاه داشت که از این عناوین، برخی که پروژه‌های ملی بودند، بیشتر مورد توجه رهبر معظم انقلاب قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری مجموعه ۲۴ جلدی «موسوعه‌ شیخ بهایی» را اثری ارزشمند عنوان کردند، افزود: این اثر که در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شده، بر اساس بهترین منابع و اسناد موجود به دست گروه مصحح‌ پژوهشگاه تدوین‌ شده است. 

۶ کتابی که بوستان کتاب به رهبر معظم انقلاب هدیه داد
انصاری با اشاره به اینکه اثر دیگر مجموعه چهار جلدی «البحوث الاوصولیه» مرحوم آخوند خراسانی و تقریر آقامیر قزوینی نظر مقام معظم رهبری را به خود جلب کرد، ادامه داد: ایشان یکی از چهار جلد این کتاب را تورقی زدند. این کتاب با حمایت آیت الله شهرستانی، وزارت ارشاد و ‌موسسه بوستان کتاب تدوین و چاپ شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین کرسی‌های درسی حوزه، کرسی درس مرحوم آخوند خراسانی بوده که بر درس‌های ایشان نزدیک ۶۰ تقریر نوشته شده است، تصریح کرد: دانشجویانی مرحوم آخوند خراسانی، حرف استاد را در جلسات می‌نوشتند. تنها تقریری که مرحوم آن را خوانده و تایید کرده و حتی بر آن تقریظ نوشته، همین کتابی است که طی پنج سال تصحیح آن انجام شده و بوستان کتاب مفتخر به تشر آن شده است.

مدیر مؤسسه بوستان کتاب با اشاره به اینکه میزان استقبال مردم از نمایشگاه کتاب از موضوعاتی بود که رهبری در غرفه ما هم از آن جویا بودند، خاطر نشان کرد: میزان مطالعه و کتابخوانی مردم هر سرزمین می‌تواند سنجه مهمی در ارتقای فرهنگی باشد. بر همین اساس هم برایرهبر معظم انقلاب نیز میزان استقبال مردم از نمایشکاه کتاب اهمیت داشت. معظم‌له همچنین از میزان شمارگان کتاب‌ها سوال کردند و تعداد آثار و تنوع نویسنده‌ها ‌و موضوعات را پرسیدند.


انصاری با بیان اینکه ما چند عنوان کتاب به رهبر معظم انقلاب هدیه دادیم، گفت: کتاب «حدیث کسا»، «نیایش عرفه تجلی حکمت نظری عاشورا»، «چیستی دعا»، «موعد ادیان»، «جستاری نقدگونه بر عقاید و افکار محیی الدین» و «بازخوانی امامت در عرفه خطابه غدیر و روایت فدک» نوشته آیت‌الله سیدعباس اسلامی کاشانی از عناوینی بودند که به رهبرمعظم انقلاب هدیه دادیم.

آیت‌الله سیدعباس اسلامی  کاشانی، مؤلف این کتاب‌ها هم که در بازدید رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه در غرفه حضور داشته است، می‌گوید: دیدار با رهبر معظم انقلاب بهترین لحظات زندگی‌ام بود. ایشان فرموند که این نتایج زحمات شماست که امروز در این عرفه دیده می‌شود. 


وی با اشاره به اهدای ۶ عنوان کتاب به رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: من به مقام معظم رهبری گفتم که این عناوین کتاب‌ها را قبلا هم برای شما فرستاده بودم که ایشان فرمودند: «در هر حال من این‌ها را هم با خودم می‌برم». این جمله رهبری برایم بسیار دلنشین بود و خداراشاکرم ایشان را در حالی که تألیفات ما را مورد عنایت قرار دادند، ملاقات کردم.
منبع:روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
كلمات كليدي : سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران , اخبار اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی , رهبر معظم انقلاب اسلامی

تاریخ خبر: 1402/2/24 يكشنبه
تعداد بازدید کل: 1548 تعداد بازدید امروز: 3
 
امتیاز دهی
 
 

[Part_Lang]
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 1549
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما