به همت اداره نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی: تفسیر تربیتی قرآن منتشر شد قرآن کریم منشور تربیتِ آموزگار حکیمی است که از افق خاور برآمد تا آدمیان فرو غلطیده در ظلمات جهل و هواپرستی را به سرای سعادت رساند. تفسیر تربیتی به عنوان نزدیک‌ترین رویکرد به اهداف و مقاصد بلند قرآن، متکفل تبیین این منظر است. این کتاب می‌کوشد به تبیین بخشی از مباحث نظری و بنیادین آن بپردازد؛ مباحثی چون چیستی، قلمرو، گونه‌ها، رسالت‌ها، ویژگی‌های نگرشی و ابزارهای تفسیر تربیتی. باشد که به عنوان گامی در جهت خدمت به اهداف قرآن کریم مقبول درگاه حضرت احدیت قرار گیرد.
صاحب این اثر در پژوهشی با عنوان جریان شناسی تفسیر تربیتی به تبیین سیر تحولات این جریان و رویکردهای مختلف آنهمراه با تحلیل نقاط ضعف و قوت پرداخته و در پژوهش حاضر تلاش کرده است از نتایج آن در تدوین این اثر بهره گیرد.
این کتاب در چهار فصل  به تحلیل چیستی تفسیر تربیتی و مولفه های آن می پردازد تا گامی در مسیر دستیابی به مدل مطلوبی از تفسیر تربیتی باشد. مدلی که  به مثابه کتاب راهنما در اختیار مفسران تفسیر تربیتی قرار گیرد تا بتوانند ظرفیت های تربیتی قرآن را به صورت حداکثری استخراج کنند.
فصل اول به چیستی تفسیر تربیتی اختصاص دارد.
فصل دوم به تحلیل وظایف و رسالت های تفسیر تربیتی می پردازد.
فصل سوم به تبیین ویژگی های نگرشی تفسیر تربیتی اختصاص دارد.
فصل چهارم به ابزارهای تفسیر تربیتی می پردازد.

کتاب تفسیر تربیتی قرآن، در حدود 416 صفحه و در قطع رقعی و با قیمت 85000  تومان به همت مرکز چاپ و نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی روانه  بازار نشر گردید.


 
منبع: اداره نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
کلمات کليدي
اداره نشر پژوهشگاه, آثار علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قران
 
امتیاز دهی
 
 

[Part_Lang]
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 247
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما