با سخنرانی استاد سبحانی افتتاح شد؛ دومین همایش ملی معنویت‌های نوظهور و معنویت اسلامی دومین همایش ملی معنویت‌های نوظهور و معنویت اسلامی، با سخنرانی دکتر محمدتقی سبحانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، به همت پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، همایش ملی معنویت‌های نوظهور و معنویت اسلامی، در روز چهارشنبه 8 آذر 1402  با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدتقی سبحانی در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی افتتاح شد و آغاز به کار کرد.

                                   

 در مراسم افتتاحیۀ این همایش که به صورت حضوری و مجازی برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدتقی سبحانی، رئیس همایش یادشده، ضمن خیر مقدم به هیئت داوران و ارائه‌کنندگان مقالات، به معرفی اجمالی این همایش دو روزه و برنامه‌ها و اهداف آن پرداخت و پس از آن، در نوبت صبح، سه مقاله در اولین کمیسیون این همایش ارائه شد و مورد نقد و بررسی هیئت داوران قرار گرفت که عبارت بودند از:

1.بررسی تحلیلی-انتقادی نقش و جایگاه عقلانیت در باورهای ارزشیِ معنویت اسلامی و معنویت مدرن؛ با ارائۀ علی قربانی کلکناری؛

2.نگاهی بر تصویرپردازی جنبش عصر جدید از مقوله معنویت؛ با ارائۀ سیده عالیه نقوی؛

3.تمایزات معنویت دینی از معنویت‌های عرفی؛ با ارائۀ محمدشریف عظیمی.

کمیسیون نخست این همایش در نوبت صبح از ساعت 8 تا 12 در تالار امام حسین (ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد و بعدازظهر نیز ادامه دارد.

دومین همایش ملی معنویت‌های نوظهور و معنویت اسلامی تا عصر روز پنج‌شنبه 9 آذرماه  ادامه دارد و اندیشمندان و صاحب‌نظران معنویت‌پژوه به ارائه مطالب و مقالات خود می‌پردازند.

گفتنی است بخش دوم این همایش روز پنج‌شنبه 12 بهمن برگزار می‌شود که به «ارائه سخنرانی‌های اصلی و تقدیر از مقالات برگزیده» اختصاص خواهد داشت.

علاقه‌مندان به شرکت در این همایش می‌توانند به نشانی قم: پردیسان، انتهای بلوار دانشگاه، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، تالار شهید حاج‌قاسم سلیمانی مراجعه کنند یا با استفاده از لینک: Http://dte.bz/ethicsconf در این همایش مشارکت داشته باشند.

تلفن دبیرخانه: 02531156842- همراه: 09900989031

وبگاه: www.sp.isca.ac.ir

منبع: پژوهشکده اخلاق و معنویت
کلمات کليدي
اخبار پژوهشکده اخلاق و معنویت
 
امتیاز دهی
 
 

[Part_Lang]
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 87
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما