آیت الله العظمی جوادی آملی: همایش علم دینی نموداری است تا هر کسی نظر خود را در مورد علم دینی ارائه دهد حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به همایش علم دینی، گفتند: این همایش نموداری است تا هر کسی نظر خود را در مورد علم دینی ارائه دهد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت‌الله جوادی آملی  امروز در پیام تصویری به همایش «نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش»  اظهار داشتند: یکی از ادعیه ماه شعبان صلوات های مخصوص امام سجاد(ع) است که ایشان وجود پیامبر را به عنوان مهیعه یادکرده است؛ پیامبر جامع قرآن و عترت است و در این نیایش از خدا خواستیم که او را میدان باز برای ما قرار دهد؛ مهیعه دشت وسیعی است که مسافر از هر جهت بخواهد وارد آن سرزمین شود راه باز است.
این مرجع تقلید بیان کردند: امام سجاد به ما آموخت که از خدا بخواهیم این دین و وحی و نبوت را برای ما مهیعه قرار دهد یعنی همه را تحمل و اظهارنظر کنیم و راه برای اظهار نظر همگان باز باشد تا حق خودش را نشان دهد؛ الان همایش گرانقدر علم دینی نموداری از آن است تا هر کسی نظر خود را در مورد علم دینی ارائه دهد.
ایشان با بیان این که عقلانیت وحیانی دو پیام دارد، تصریح کردند: یکی ثابت می کند هر علمی که موضوعش فعل خدا باشد دینی است و از نظر تفسیر قرآن، قرآن هر موجود خارجی را نه هر فعل انسان دینی می داند زیرا هر چه در خارج است آیت حق است؛ این آیت نظیر پرچم یک کشور یا از سنخ انسان ناطق نیست بلکه از سنخ الوجود موجود است که ذاتی هویت است نه ماهیت؛ آیت بودن ذاتی هویت است.

معظم له فرمودند: هر قدمی که در این راه برداشته شود مشمول عنایت خداست و اختلاف هم اختلاف رحمت است زیرا خلا یکی را دیگری پر می کند. همان طور که شب و روز به تعبیر قرآن، اختلاف دارند تا خلا یکدیگر را پر کنند. اختلاف نظر از سنخ تامین کمبودها یکی از سوی دیگری است
منبع: خبرگزاری حوزه
کلمات کليدي
آیت الله جوادی آملی, همایش علم اسلامی, اخبار پژوهشکده فلسفه و کلام
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 53
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما