پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی ارزشیابی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران کتاب ارزشیابی سیاست خارجی جمهوری اسلامی در قطع رقعی و با قیمت 850000ریال به همت مرکز نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تقدیم علاقه مندان شده است.
عنوان: ارزشیابی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران
پژوهشکده : علوم  و اندیشه سیاسی
مولف: حاجی یو سفی

سیاست خارجی به معنای استفاده از استراتژی‌ها و ابزارها برای دستیابی به اهداف مد نظر در عرصه بین‌المللی است. ادبیات نسبتاً گسترده‌ای در باب سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در سال‌های گذشته تولید شده است، اما در این ادبیات جای پژوهش‌های ارزشیابانه خالی است. شاید یک دلیل این بوده که چون ارزشیابی معمولاً ارزش‌محور است و محافل آکادمیک تلاش دارند تلاش علمی دور از قضاوت ارزشی داشته باشند. شاید دلیل دیگر نگرانی از عواقب ارزشیابی سیاست خارجی بوده؛ چون معمولاً ارزشیابی می‌تواند مورد خوشایند دست‌اندرکاران سیاست خارجی قرار نگیرد. دلیل دیگر اینکه ارزشیابی سیاستی و ادبیات آن از غنای زیادی برخوردار نیست. ازاین‌رو کتاب حاضر به مبحث ارزشیابی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ورود کرده و سعی می‌کند به صورت علمی و با تعیین برخی شاخصه‌ها و معیارها به حوزه ارزشیابی سیاست خارجی ج. ا. ایران به صورتی نظام‌مند، قابل آزمون و مبتنی بر پژوهش مساعدت نماید.
کتاب حاضر به مبحث ارزشیابی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ورود می کند و هر چند ادبیات چندانی در این باره تولید نشده، می کوشد به صورت علمی و با تعیین برخی شاخصه ها و معیارها به حوزه ارزشیابی سیاست خارجی ایران به صورتی نظام مند، قابل آزمون صحت و سقم و مبتنی بر پژوهش مساعدت نماید.
بی گمان قصد اولیه انقلاب اسلامی و ارتقای کیفیت زندگی مومنان بر اساس نص اسلامی بود و لازمه تحقق این هدف، تربیت اندیشمندان فراوان و انجام تحقیقات به روز، و معتبر علمی می باشد.
شایان ذکر است، کتاب ارزشیابی سیاست خارجی جمهوری اسلامی  در قطع رقعی و با قیمت  850000ریال به همت مرکز نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تقدیم علاقه مندان شده است.
. 
منبع: اداره نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
کلمات کليدي
اداره نشر پژوهشگاه, آثار علمی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی
 
امتیاز دهی
 
 

[Part_Lang]
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 293
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما