برگزاری ششمین پیش نشست همایش الهیات خدمت؛ «مراقبت معنوی ضمن گروه طب تسکینی اصفهان» پیش‌نشست ششم همایش الهیات خدمت از پنل مراقبت و امداد معنوی، با همکاری پژوهشکده اخلاق و معنویت و پژوهشکده فلسفه و کلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، به همت پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت و کارگروه امداد فرهنگی در پژوهشکده فلسفه و کلامِ پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، ششمین پیش‌نشست همایش «الهیات خدمت»، با موضوع «مراقبت معنوی ضمن گروه طب تسکینی اصفهان» با ارائۀ دکتر علیرضا ایرج‌پور برگزار شد.

 در این جلسه مجازی که روز سه‌شنبه‌ 25مهر، از ساعت 14 الی 16 برگزار شد، دکتر علیرضا ایرج‌پور؛ مدیر گروه طب تسکینی و استادتمام پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، به ارائه بحث پرداخت و ضمن معرفی طب تسکینی به عنوان گروه آموزشی در دانشگاه، در ابتدا تعریفی دقیق از طب تسکینی ارائه کرد و اقسام و کارگروه‌های آن را تبیین نمود.

وی در ادامه به معرفی گروه طب تسکینی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و فعالیت‌های آن پرداخت و سپس جایگاه کارگروه سلامت و مراقبت معنوی در  طب تسکینی  را نیز بررسی کرده، دستاوردها و فعالیت‌های مراقبت معنوی در درمانگاه‌ها و مراکز اموزشی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را برشمرد و دربارۀ آن مواردی را مطرح نمود.

 آقای دکتر سیدروح‌الله موسوی‌زاده نیز دبیر علمی این پیش‌نشست بود که در پایان این وبینار به جمع‌بندی مباحث مطرح‌شده پرداخت و جلسه با پاسخ به پرسش‌ها و نکات حضار پایان یافت.

گفتنی است که همایش الهیات خدمت در اسفند ماه 1402 برگزار خواهد شد.

منبع: پژوهشکده اخلاق و معنویت
کلمات کليدي
اخبار پژوهشکده اخلاق و معنویت
 
امتیاز دهی
 
 

[Part_Lang]
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 47
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما