به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می گردد: نشست نقد و بررسی کتاب درباره شر به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ایسکا، به همت انجمن پژوهشکده فلسفه و کلام و مرکز همکاری های علمی و بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، نشست نقد و بررسی کتاب درباره شر برگزار می شود. این نشست با حضور نعیمه پورمحمدی و حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی شیروانی، سه شنبه 10 دی ماه از ساعت 10 الی  12 در تالار امام مهدی(عج) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
کتاب «درباره شر؛ ترجمه مقالات برگزیده در فلسفه و الاهیات شر» (جلد اول: الاهیات سنتی و جلد دوم: الاهیات مدرن) به سرپرستی نعیمه پورمحمدی به همت انتشارات کتاب طه منتشر شد.

در معرفی این اثر آمده است: در جلد نخست این مجموعه، نگاه‌های سنتی و نقد آنها و در جلد دوم رویکردهای الاهیاتی مدرن را از نظر خواهیم گذراند. در جلد نخست، ابتدا دو روایت تحلیلی و تازه از برهان شر از جمله روایت شلنبرگ را چیده‌ام تا با اصل برهان شر از راه تقریرهای تازه آن آشنا شویم. سپس پای سخن «فیلسوفان کلاسیک» همچون هایدگر، هیوم، کانت، فروید و یونگ و «الاهیات ادیان» شامل «تئودیسه یهودی»، «تئودیسه مسیحی»، «تئودیسه اسلامی» و «تئودیسه هندی» می‌نشینیم. بعد از آن علل و عوامل «ناکامی تئودیسه‌های سنتی» را از نظر متفکران مدرن پی‌گیری می‌کنیم.
در جلد دوم که به بازنمایی پاسخ‌های جدید می‌پردازد، حاصل کوشش خلاقانه و تحول‌خواه «الاهیات مدرن» در پاسخ به مسئله شر را از نظر می‌گذرانیم: از «الاهیات خدای گشوده» تا «الاهیات پویشی»، «الاهیات اعتراض»، «الاهیات شکاکانه»، «الاهیات فمینیستی» و ….
کتاب «درباره شر؛ ترجمه مقالات برگزیده در فلسفه و الاهیات شر» (جلد اول: الاهیات سنتی و جلد دوم: الاهیات مدرن) به سرپرستی نعیمه پورمحمدی به همت انتشارات کتاب طه منتشر شد.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی ایسکا
کلمات کليدي
حجت الاسلام محمدعلی مبینی, اخبار پژوهشکده فلسفه و کلام, پژ.هشکده فلسفه و کلام-نشست علمی
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 175
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما