رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی؛ بازخوانی مفاهیم کلیدی مهدویت در سطح وسیع هستیم معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: ما نیازمند بازخوانی مفاهیم کلیدی و دال های مرتبط با جریان مهدویت در سطح راهبردی و وسیع هستیم.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی در همایش ملی جریان های انحرافی و مدعیان دروغین مهدویت در دوران معاصر و راهبردهای مواجهه با آنها که در دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: ظهور زمانی اتفاق می افتد که انتظار در مقیاس جهانی اتفاق افتاده باشد یعنی منتظران هم کره زمین و هم جان های دیگران را آماده کرده باشند و این زمانی اتفاق می افتد که مقیاس و میزان حرکت ما و رویکردمان در بحث مهدویت جهانی باشد.

                                                  

وی گفت: مهدویت و رهبری الهی مهمترین عنصر در ارکان مکتب اهل بیت (ع) است. آنچه به عنوان ولایت می گوئیم، ولایت هم ما را با خداوند، هم با رسول خدا(ص) و هم ائمه معصومین (ع) پیوند می دهد.

وی ادامه داد: رویکرد راهبردی در بحث جریان های انحرافی در ساحت مهدویت وقتی توام با توفیق است که یک رویکرد جهانی باشد هم برای هدایت گمراهان که متوجه شوند اقدامات آنها در سطح جهانی با اقدامات چه کسانی همسو می شود؟

وی سطوح مختلف در جریان های انحرافی را مورد توجه قرار داد و گفت: برخی از این جریان ها در درون جامعه اسلامی هستند که آیه سوره مجادله «الَّذِینَ یُحَادُّونَ اللّهَ وَ رَسُولَهُ کُبِتُوا کَما کُبِتَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ » شامل حال اینها می شود. اما برخی هم در مقیاس جهانی فعالیت می کنند که رهبری کفر و طاغوت در عرصه جهانی هم از اینها حمایت می کند و هم از اینها بهره برداری می کند. امروز اگر می خواهیم جریان شناسی ما جریان شناسی کاملی باشد باید همه اینها را در مقیاس جهانی مورد توجه قرار دهیم.

وی سکولاریسم و نظام سلطه را بزرگترین جریان مقابل امامت و مهدویت دانست و افزود: هرچیزی که بوی سکولاریسم دهد چه آمریکا راس آن باشد و چه یک مسلمان در راس آن قرار داشته باشد، معارض جریان ولایت الله و رسول (ص) و ائمه معصومین (ع) است.

وی گفت: ما نیازمند بازخوانی مفاهیم کلیدی و دال های مرتبط با جریان مهدویت در سطح راهبردی و وسیع هستیم. حکمرانی مهدوی به عنوان حکمرانی جهانی خروجی جریان شناسی راهبردی ما می شود.

وی تصریح کرد: آنچه در غزه اتفاق می افتد معارضه کفر و طاغوت با جریان اسلامی است؛ ببینید همه جهان کفر به صورت آشکار به مقابله با مقاومت آمدند. اما اینطرف جهان اسلام را می بینیم که متاثر از لیبرالیسم و امانیسم است و نسبت به غزه بی تفاوت است.

وی گفت: در جریان شناسی اول سطوح تحلیل از خرد تا کلان را مورد توجه قرار دهیم و در گام بعدی شناسایی این جریان ها به عنوان جریان های معارض امامت و ولایت باید صورت بگیرد و سوم راهبردهای مبارزه با اینها درنظر گرفته شود.

منبع: خبرگزاری شفقنا
کلمات کليدي
اخبار همایش ها
 
امتیاز دهی
 
 

[Part_Lang]
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 66
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما