دکتر علی اکبری معلم در مصاحبه ای اهداف نمایشگاه قرآن را اعلام کرد: شبکه سازی نخبگانی در حوزه فعالیت های قرآنی. مصاحبه با دکتر علی اکبری معلم عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و معاون منابع انسانی و پشتیبانی پژوهشگاه در خصوص «نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» - 1398 1. هدف از برپایی این نمایشگاه چیست؟
نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی با اهداف ذیل برگزار شده است:
1. معرفی آثار، محصولات، اسناد و فعالیت های قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی؛
2. شناسایی ظرفیت های قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی؛
3. تقویت هماهنگی و انسجام سازمانی در برنامه ریزی و توسعه فعالیت های قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی؛
4. ترویج آموزه ها و فرهنگ قرآنی در خانواده دفتر تبلیغات اسلامی و جامعه؛
5. شبکه¬سازی نخبگانی در حوزه فعالیت¬های قرآنی.

2. به نظر شما ضرورت برگزاری چنین نمایشگاهی چیست؟
انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است و برای اجرای احکام الهی و به صحنه کشاندن قرآن در عرصه زندگی اجتماعی بوجود آمده است؛ در واقع، قرآن و قوانین الهی مبنای انقلاب اسلامی است. بنابراین، پرداختن به قرآن، ترویج آموزه ها و فرهنگ قرآنی در جامعه یک امر مهمی است که به طور مستمر بایستی به آن توجه شود. هم¬چنین عنایت به آثار و محصولات و ظرفیت های قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم که از بزرگ ترین مراکز قرآن پژوهی کشور است، و شناساندن آن به گروه های مرجع و مؤسسات و مراکز آموزشی، پژوهشی و فرهنگی کشور و ملاحظه فعالیت های قرآنی گذشته برای برنامه ریزی با محوریت قرآن در رفع نیازهای جامعه اسلامی از دیگر ضرورت های برپایی نمایشگاه دستاوردهای قرآنی است.

3. برنامه های مد نظر در این نمایشگاه را تشریح بفرمایید؟
برنامه های نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی به صورت مفصل توسط مسؤول محترم برگزاری نمایشگاه،  نهایی و اطلاع رسانی شده است. از مهم ترین برنامه های ایام نمایشگاه می توان به ده ها نشست علمی قرآنی، رونمایی ها از آثار و محصولات قرآنی، نمایش پژوهش های مکتوب و دیجیتالی قرآنی، پایان نامه¬های قرآنی، اسناد قرآنی، نرم افزارهای قرآنی، هم چنین برنامه های متنوع دیگر مثل پرسمان های قرآنی، برنامه های هنرهای تجسمی و جُنگ قرآنی ویژه کودک و نوجوان نام برد. ایجاد زمینه برای فروش آثار قرآنی با 50درصد تخفیف نیز از برنامه¬های جذاب دیگر نمایشگاه است.

4. توضیحاتی در خصوص بازدید از این نمایشگاه اعم از زمان و مکان برگزاری و ... ارایه بفرمایید؟
نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی از 28 اردیبهشت تا 4 خرداد 1398 برگزار می شود. این نمایشگاه صبح-ها از ساعت 10 تا 13 و شب ها از ساعت 30/21 تا 1 بامداد آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان عزیز و قرآن دوستان می باشد.
محل برگزاری نمایشگاه، سالن ولایت مرکز همایش¬های غدیر در قم، چهارراه شهدا، ابتدای خیابان معلم است.
امید است با انجام این نوع فعالیت های قرآنی بتوانیم در تحقق جامعه قرآنی متخلق به اخلاق قرآن و عمل به آموزه های قرآن به فضل الهی موفق باشیم.

 
منبع: اخبار روابط عمومی
کلمات کليدي
نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی, دکتر علی اکبری معلم, اخبار روابط عمومی
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 150
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما