رئیس پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) دفتر تبلیغات اسلامی: توجه به قشر جوان ایجاد توازن اجتماعی را به دنبال دارد توجه به قشر جوان به علت ضرورت اشتغال آنان، ایجاد توازن اجتماعی را به دنبال دارد و از طرفی قدرت جوانی و فعالیت آنان نشاط و پویایی در ابعاد مختلف جامعه به وجود آورده و راهبرد مهمی برای نیل به این امر مهم است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری «ایسکا»، حجت الاسلام والمسلمین حمید مطهری در کمیسیون تخصصی همایش بین المللی امام علی(ع) و معنویت جهان که در سالن اجتماعات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه در قم برگزار شد به موضوع «جوانگرایی در حکومت امام علی(ع) راهبردی برای ایجاد عدالت اجتماعی» اشاره کرد و گفت: توجه حکومت به ظرفیت های موجود انسانی و به کارگیری آنها درعرصه های مدیریتی یکی از مهمترین راه های تحقق عدالت اجتماعی است.
رئیس پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) دفتر تبلیغات اسلامی افزود: در این میان توجه به قشر جوان به علت ضرورت اشتغال آنان، ایجاد توازن اجتماعی را به دنبال دارد و از طرفی قدرت جوانی و فعالیت آنان نشاط و پویایی در ابعاد مختلف جامعه به وجود آورده و راهبرد مهمی برای نیل به این امر مهم است.
این محقق افزود: بررسی تطبیقی جایگاه جوانگرایی در الگوی حکومتی امام علی(ع) و چگونگی توزیع پست های حکومتی به عنوان یک راهبرد، مورد توجه این پژوهش قرار گرفته که ضمن تعریف عدالت اجتماعی و جوان، شرایط کارگزاران را در حوزه های سیاسی، قضایی، مالی و... از نظر حضرت بیان نموده و با توجه به اطلاعات منابع تاریخی، راهبرد ایشان در انتخاب کارگزاران جوان برای تحقق عدالت اجتماعی را تبیین می کند تا به این وسیله شایسته سالاری درحکومت ایشان را مورد تأکید قرار بدهد.
منبع: اختصاصی/ایسکا
کلمات کليدي
کمیسیون تخصصی همایش امام علی الگور عدالت و معنویت, همایش بین المللی امام علی(ع) الگوی عدالت و معنویت برای جهان امروز, حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمیدرضا مطهری
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 112
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما