در گفت و گویی بررسی شد:

اهداف و برنامه های نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

 معرفی آثار و محصولات قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی، شناسایی ظرفیت های قرآنی و ترویج آموزه ها و فرهنگ قرآنی در جامعه، از اهداف مهم برگزاری نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم است.
حجت الاسلام والمسلمین موسی الرضا تیموری در مصاحبه با روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، ضمن تشریح اهداف برگزاری نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، بیان کرد: دفتر تبلیغات اسلامی، مجموعه ای علمی فرهنگی است که با معاونت های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی تبلیغی و فرهنگی هنری، فعالیت های مناسبی را انجام داده است و در برخی از این فعالیت ها، کم نظیر و یا بی نظیر می باشد که فعالیت های قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی، از جمله این موارد می باشد.  در معاونت پژوهش دفتر، و زیر مجموعه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن  است که با کار تخصصی و انجام تحقیقات علمی قرآنی، آثار ارزشمندی را به جامعه علمی کشور و استفاده عموم مردم و رفع نیازهای قرآنی، عرضه کرده است.
ایشان افزود: تدوین کلان پروژه های قرآنی از قبیل دائره المعارف های قرآن کریم، تالیف تفاسیر قرآنی، تدوین فرهنگ موضوعی قرآن، و تالیف پرسمان های قرآنی، بخشی از فعالیت های قرآنی این پژوهشکده است. 
وی گفت: دیگر پژوهشکده ها و مراکز پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نیز به صورت متناسب با فعالیت¬های علمی خود،  در مباحث قرآن کریم نیر، تالیفاتی دارند اما ثقل این فعالیت علمی در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن انجام گرفته است.
حجت الاسلام تیموری، تدوین صدها پایان نامه قرآنی در معاونت آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی با موضوعات قرآنی را افتخار دیگری برای دفتر تبلیغات اسلامی دانست و گفت: دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام، موسسه آموزشی امام رضا علیه السلام، موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه سلام الله علیها، و موسسات آموزشی مستقر در شعب مشهد و اصفهان این دفتر نیز صدها   پایان¬نامه در سطوح مختلف تحصیلی تدوین نموده است.
وی گفت: معاونت فرهنگی و تبلیغی و مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی در این نمایشگاه با برنامه ای جذاب قرآنی ویژه خانواده ها حضور فعال دارند.
حجت الاسلام تیموری، برنامه های این نمایشگاه را به شرح ذیل بیان کرد:
1.برگزاری نشست های علمی و کرسی های ترویجی از قبیل: نقش عمومات قرآنی در مسائل مستحدثه، رویکردهای جدید مستشرقان، دراماتولوژی قرآن، اهل بیت در آثار مفسران اندلس، ادله اخلاقی زیستن از نگاه قرآن، برخی از این نشست¬های قرآنی قرآنی است که بیش از چهارده نشست قرآنی، جهت برگزاری در این ایام، برنامه¬ریزی شده است.
2 نمایش آثار مکتوب دفتر تبلیغات اسلامی، پایان نامه های قرآنی تدوین شده در مراکز آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی  در موضوعات قرآنی، از دیگر برنامه¬های این نمایشگاه است،.
3.  اسناد قرآنی نفیس موجود در اداره کتابخانه ها و اسناد پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفترتبلیغات اسلامی، در این نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد؛
4.ارائه آثار دیجیتال از قبیل نرم افزارهای قرآنی و سایت ها و پایگاه های قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی، بخش دیگری از برنامه نمایشگاه است
5. پرسمان قرآنی، اجرای برنامه های تجسمی با موضوعات قرآنی، و اجرای برنامه های متنوع و شاد قرآنی ویژه خانواده ها، کودکان و نوجوانان، در طول مدت نمایشگاه، جزو برنامه های این نمایشگاه است؛
6. در این نمایشگاه، آثار و محصولات قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی با پنجاه درصد تخفیف جهت فروش، عرضه خواهد شد.
ایشان افزود: این نمایشگاه روز شنبه 28 اردیبهشت ماه ساعت 30/10 افتتاح خواهد شد و در روز شنبه 4 خردادماه خاتمه   می یابد و در این مدت 8 روزه،  در دو زمان صبح و شب های ماه مبارک رمضان، جهت بازدید علاقه مندان، فعال می باشد تلاش شده است که نشست های علمی و کرسی های ترویجی در صبح ها از ساعت 10 تا13  برگزار شود و در شب های ماه مبارک رمضان در طول برگزاری نمایشگاه، از ساعت 30/21 تا 1 بامداد با برنامه های متنوع و شاد قرآنی در خدمت عموم مردم خصوصا خانواده ها، کودکان و نوجوانان می باشد.
 
منبع:اخبار روابط عمومی
كلمات كليدي : حجت الاسلام موسی الرضا تیموری , نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی

تاریخ خبر: 1398/2/26 پنجشنبه
تعداد بازدید کل: 343 تعداد بازدید امروز: 2
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 344
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما