غدیر سرآغاز ولایت مهدوی-حجت الاسلام محمد شهبازیان عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی حجت الاسلام محمد شهبازیان عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی درباره «غدیر سرآغاز ولایت مهدوی» گفت:
از یک منظر می توان مقاطع حساس و ویژه دوره آخرالزمان را به سه مقطع 1. آغاز رسالت رسول خدا صلی الله علیه وآله 2. تعیین امیرالمؤمنین علیه السلام به عنوان وصی پس از پیامبر خدا صلی الله علیه وآله 3. دوران ظهور امام مهدی علیه السلام تقسیم نمود. بنابر آیات و روایات اسلامی، خدای متعال هدف خلقت را عبودیت و کمال بشریت قرار داده که وجود انبیای الهی تلاشی برای تحقق این امر عظیم بوده است و اگر در روند زندگانی بشر فاصله و بریدگی میان حجت الهی و مردم اتفاق افتد این نظام باطل با محوریت شیطان است که غلبه یافته و نظام باطل را از بین خواهد برد. از این روی خدای متعال هم پای با تلاش های رهبر نظام باطل یعنی شیطان، رهبری برای نظام حق قرار داده تا یاریگر حق خواهان باشد.
شهبازان عنوان کرد: این که در گزارش¬هایی عنوان کرده اند، شیطان در زمان رسالت حضرت محمد صلی الله علیه وآله فریاد زده و این فریاد خشمگینانه خود را در عید ولایت و غدیر تکرار کرده است بدین منظور بوده که رهبری حق ادامه یافته است و می داند که استمرار ولایت حاصله در خاندان رسول خدا صلی الله علیه وآله با تعیین حضرت علی علیه السلام در روز غدیر جانی دوباره یافته وبنابر روایتی از امام صادق علیه السلام، با ظهور حضرت مهدی علیه السلام مرگ ابلیس فرا رسیده و دوران حاکمیتش پایان می یابد.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه افزود: روز غدیر روزی بود که خدای متعال وعده اکمال دین و تمام شدن نعمت ولایت برای مردم را ابلاغ نمود و این مهم از آن روست که استمرار ولایت و رهبری نظام حق در خاندان علی و فاطمه علیهم السلام نوید زنده بودن نظام حق و حق مداران را به همراه داشته و با تولد فرزندی از نسل علی و فاطمه این نعمت به نهایت خود رسیده و ظهور حضرت مهدی علیه السلام، اسلام تاسیس شده توسط رسول خدا صلی الله علیه وآله و تکمیل شده با وجود امیرالمومنین علیه السلام را بر عالم غلبه داده و به نهایت اقتدار می رساند.
محمد شهبازان در ادامه گفت: به عبارتی کوتاه غدیر آغازی برای دوران ظهور است. غدیر ایامی است که با مدیریت حضرت علی علیه السلام کشتی اسلام در طوفان های شیطانی سرنشینان دین دار خود را به دوران مهدوی رسانده است و علیرغم تحریف¬های شیطانی، نور حق برای اهلش جلوه¬گر شده و آن ها را هدایت می کند

 
منبع: اخبار پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی
کلمات کليدي
اخبار پژوهشکده مهدویت و آینده‌پژوهی
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 166
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما