به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن؛

جلد پانزدهم دايرةالمعارف قرآن كريم منتشر شد

جلد پانزدهم دايرةالمعارف قرآن كريم، به‌ همت پژوهشگران پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي منتشر شد.

جلد پانزدهم دايرة‌المعارف قرآن كريم، به‌ همت پژوهشگران گروه دايرةالمعارف‌های قرآن کریم پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن، منتشر شد.

جلد پانزدهم دايرةالمعارف قرآن كريم شامل 78 مقاله از حرف «س» است و مداخل آن از موضوع «ساحل» آغاز شده و تا موضوع «سوده بن زمعه» خاتمه می‌يابد.

اين مجلد در بردارنده مدخل هاي اصلي چون: ساره، سال، سامری، سایه، سبأ، ستاره، ستاره پرستی، سجده، سحَر، سِحر، سخن، سخن چینی، سَر، سِرّ، سرقت، سرما، سعی، سفارت، سفر، سقف، سلاح، سلطه، سلیمان(ع)، سمیه، سنّت، سنّت‌های خدا، سوال و جواب و  ... می باشد.

دايرةالمعارف قرآن كريم شامل اطلاعات پايه، معتبر و اصيل در باب علوم و معارف و اعلام قرآنى است كه به گونه‌اى آسان‌ياب و روان در دسترس قرآن‌پژوهان و اهل تحقيق و پژوهش قرار گرفته است.

از ويژگى‌هاى اين دايرة المعارف، استوارى بر پايه نظام الفبايى در چينش مدخل‌ها، استفاده از منابع اصيل و متقن و دست اول، برخوردارى از نظام ارجاع درون مقاله‌اى و برون مقاله‌اى و بهره‌ورى از نثر معيار مي‌باشد.

جلد 15 دائره المعارف قرآن کریم در 696 صفحه با شمارگان 1100 نسخه، به بهای 53000 تومان از سوی انتشارات بوستان کتاب راهی بازار نشر شده است.

ياد آور مي‌شود تاكنون 15 جلد از دايرةالمعارف قرآن كريم توسط پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن منتشر شده و جلد شانزدهم نيز در حال ویرایش نهایی است.

منبع: پرتال جامع علوم و معارف قرآن
عكس هاي مرتبط :
كلمات كليدي : اخبار

تاریخ خبر: 1397/4/31 يكشنبه
تعداد بازدید کل: 126 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 127
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما