به همت پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی؛

 چاپ کتاب اصطلاح نامه حقوق جزای عمومی

 پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی در ادامه تدوین اصطلاح نامه ها در در حوزه های علوم اسلامی بنا بر نیاز بخش های پژوهشی با تلاش اعضای هیئت علمی و کارشناسان گروه تدوین سازمان های دانش اقدام به تدوین اصطلاح نامه حقوق جزای عمومی نمود و این کار به زیور طبع آراسته شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ،  پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی در ادامه تدوین اصطلاح نامه ها در در حوزه های علوم اسلامی اقدام به تدوین اصطلاح نامه حقوق جزای عمومی نمود و این کار با تلاش اعضای هیئت علمی و کارشناسان گروه تدوین سازمان های دانش به پایان رسید.
اصطلاح‌نامه حقوق جزای عمومی، بخشی از پروژه اصطلاح‌نامه حقوق است. طرح اصطلاح‌نامه حقوق در حوزه جزای عمومی در سال1395- 1396 در پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی تصویب و با بررسی و مطالعه منابع مهم و معتبر و مقالات متعدد، و پس از طی مراحل تحقیق که عبارتند از: شناسایی منابع (حدود 350 دوره (عنوان) و 500 جلد)، ارزش گذاری و درجه بندی منابع، گزینش منابع اصلی (درجه اول) با مشورت اساتید و کارشناسان، تحقیق و استخراج اصطلاحات، ایجاد روابط بین اصطلاحات، بازنگری و اصلاحات لازم، و بررسی و تصویب نهایی در گروه علمی تدوین سازمان های دانش پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی انجام شد.
تعداد اصطلاحات این اثر:
مجموع واژه‌ها: 1625؛
واژه‌های راس: 5؛
واژه‌های مرجح: 1447؛
واژه‌های نامرجح: 178؛
واژه‌های اعم: 323؛
واژه‌های وابسته: 1084.

قابل ذکر است تمامی مراحل تحیق و پژوهش و نگارش این اثر در محیط شبکه در پایگاه مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی انجام شده است و هم اکنون در این پایگاه (thesaurus.isca.ac.ir) در دسترس علاقه مندان است. در همین زمینه اصطلاح نامه حقوق جزای اختصاصی هم در دست نشر است.  
منبع:پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی
كلمات كليدي : آثار علمی پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی , معرفی آثار , اخبار پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

تاریخ خبر: 1401/10/20 سه‌شنبه
تعداد بازدید کل: 191 تعداد بازدید امروز: 4
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
[Part_Lang]
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 192
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما