اداره نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

چاپ دوم کتاب «اسرار و رموز قلبی نماز (ترجمه اسرارالصلوه شهید ثانی)»

چاپ دوم کتاب «اسرار و رموز قلبی نماز (ترجمه اسرارالصلوه شهید ثانی)» در 223 صفحه روانه بازار نشر شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ، چاپ دوم کتاب «اسرار و رموز قلبی نماز (ترجمه اسرارالصلوه شهید ثانی)» با ترجمه محمدحسین بختیاری کوه سرخی و به کوشش علی اکبر زمانی نژاد است که به همت نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در 223 صفحه منتشر شد. 
این ترجمه اسرار الصلوه در پنج شماره مجله نامه آستان قدس بین سال های 1350 تا 1355 به چاپ رسید. با توجه به این که نسخه خطی از این ترجمه در دست نبود، لذا تصحیح کتاب بر اساس متن چاپ شده در مجله مذکور است.
در مقدمه این کتاب سی عنوان از کتابهایی که در موضوع اسرارالصلوه است، به عنوان کتابنامه اسرار نماز معرفی شده است. 


ساختار اثر
در این اثر سه فصل تألیف شده است؛ در ابتدای این اثر، پس از کتابشناسی و نسخه شناسی اسرارالصلوه و مقدمه های امام خمینی(ره) بر کتاب آداب الصلوه، به نسخه های خطی اسرارالصلوه و کتاب های چاپی اسرار نماز اشاره و ترجمه های کتاب اسرار الصلاه و ویژگی های اسرارالصلوه بررسی شده است. 
در فصل اول که با عنوان «در مقدمات نماز» نگارش یافته، به مباحث طهارت، ستر عورت، مکان نمازگزار و استقبال قبله پرداخته شده است. 
دومین فصل از کتاب حاضر به «مقارنات نماز» می پردازد و در این راستا به قیام، نیت نماز، تکبیره الاحرام، دعای توجه، قرائت، ترجمه سوره حمد، فصل قرائت قرآن، رکوع، سجود، تشهد، تسلیم، تعقیبات نماز، آداب قرائت نماز و سجده شکر پرداخته شده است. 
در سومین و آخرین فصل از کتاب حاضر که به «منافیات نماز» اختصاص یافته، مباحث ریا و عُجب و وجوه ریاء مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و در قسمت خاتمه این اثر، به باقی نمازها (نماز جمعه، نماز عید، نماز ایات، نماز طواف، نماز میت و جنازه، نماز نذر و عهد) اشاره شده است. 
علاقه مندان برای خرید اینترنتی این کتاب می توانند به نشانی اینترنتیhttp://shop.isca.ac.ir/  مراجعه کنند.


 
منبع:اداره نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
كلمات كليدي : اداره نشر پژوهشگاه , معرفی آثار

تاریخ خبر: 1401/10/17 شنبه
تعداد بازدید کل: 160 تعداد بازدید امروز: 2
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
[Part_Lang]
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 161
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما