پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی

کتاب ذهن برتر از ماشین اثر هیوبرت دریفوس

کتاب برتری ذهن بر ماشین در حوزۀ فلسفۀ هوش مصنوعی جای می‌گیرد. هیوبرت دریفوس در دهه 1960، در محیط و زمانه‌ای خوش‌بین به توانایی رایانه‌ها در تقلید رفتارهای هوشمندانه انسانی و حتی فرارفتن از آن، واکاوی پیش‌فرض‌های فلسفی هوش مصنوعی و بررسی آنچه را که می‌توان از رایانه‌ها انتظار داشت، آغاز کرد.

نویسندگان: هیوبرت دریفوس، استوارت دریفوس،

تام آتانازیو

ترجمه: یاسر خوشنویس

تهیه: پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی

نوبت چاپ: اول، 1399

صفحات: 452 ؛ قطع: رقعی، شومیز

قیمت: 820000 ریال

کد: 628


کتاب ذهن برتر از ماشین اثر هیوبرت دریفوس و ... با ترجمه دکتر یاسر خوشنویس منتشر شد. این کتاب در تیراز 400 نسخه و در 450 صفحه از سوی نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی روانۀ بازار کتاب شده است. مترجم در معرفی کتاب آورده است:  
کتاب برتری ذهن بر ماشین در حوزۀ فلسفۀ هوش مصنوعی جای می‌گیرد. هیوبرت دریفوس در دهه 1960، در محیط و زمانه‌ای خوش‌بین به توانایی رایانه‌ها در تقلید رفتارهای هوشمندانه انسانی و حتی فرارفتن از آن، واکاوی پیش‌فرض‌های فلسفی هوش مصنوعی و بررسی آنچه را که می‌توان از رایانه‌ها انتظار داشت، آغاز کرد. این واکاوی همراه با تحولات حوزۀ هوش مصنوعی برای حدود پنج دهه ادامه یافت. کتاب حاضر یکی از سه اثر مشهور دریفوس در این مسیر است. امید است انتشار این کتاب فرصتی را برای اندیشیدن به هوش مصنوعی پدید آورد؛ موضوعی که به نظر می‌رسد در سال‌های آینده بیش از گذشته شیوۀ زندگی، کار و روابط اجتماعی ما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. 
منبع:اداره نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
كلمات كليدي : معرفی آثار , آثار علمی پژوهشکده فلسفه و کلام

تاریخ خبر: 1399/12/24 يكشنبه
تعداد بازدید کل: 179 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 180
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما