به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن؛

   کتاب «کسب و کار براساس آموزه‌های قرآن و اهل بیت(علیهم السلام)» منتشر شد

  کتاب « کسب و کار براساس آموزه‌های قرآن و اهل بیت(علیهم السلام)» با موضوع ارائه توصیه ها و آداب درباره کسب و کار در آموزه های قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) به قلم حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا مطهری منتشر و راهی بازار کتاب شد.
به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی ایسکا (پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ) به نقل از پرتال جامع علوم و معارف قرآن، حمیدرضا مطهری عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در این کتاب به دنبال بررسی آموزه های قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) درباره سبک کسب و کار و آداب آن است که در 88 صفحه تألیف و تنظیم شده است.
در مقدمه این کتاب آمده است: سبک زندگی هر جامعه‌ای نمای هویت آن جامعه است و هر جامعه‌ای زمانی می‌تواند ثمرهای ایدئولوژی و جهان‌بینی خود را به نمایش بگذارد که سبک زندگی او متناسب با باورها و ارزش‌هایش شکل گرفته باشد.
جامعه کنونی ما به علت تأثیرپذیری از فرهنگ غرب از یک سو و تحت تأثیر زندگی قبل از انقلاب اسلامی از سوی دیگر متأسفانه نتوانسته است میان باورهای اصیل اسلامی و سبک زندگی خود در حوزه های گوناگون فردی و اجتماعی ارتباطی عمیق و تناتنگ ایجاد کند و از داشتن سبک زندگی اسلامی به معنای واقعی محروم مانده و نتوانسته است از میوه های ارزشمند عقاید و باورهای دینی خویش در عرصه رفتار و سبک زندگی بهره مند شود.
کسب و کار یکی از موضوعات مهمی است که می‌توان با بهره گیری از معارف نورانی قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) نکات ارزشمندی درباره آن به جامعه ارائه کرد. 
کتاب «کسب و کار براساس آموزه‌های قرآن و اهل بیت(علیهم السلام)» هیجدهمین عنوان از مجموعه کتب سبک زندگی اسلامی است که در شهریور ماه سال ۱۳۹۹ توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به چاپ رسیده است.


 
منبع:اخبار پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن

تاریخ خبر: 1399/6/27 پنجشنبه
تعداد بازدید کل: 268 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 269
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما