دین در دنیای مدرن
به همت گروه حکمت و کلام جدید پژوهشکده اسلام تمدنی: کتاب دین در دنیای مدرن: منتشر گردید. کتاب دین در دنیای مدرن از کلیساهای جامع تا آیین های دینی نوشته استیو بروس ترجمه فیاض قرائی توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به چاپ رسید. به گزارش روابط عمومی پژوهشکده اسلام تمدنی، کتاب دین در دنیای مدرن از کلیساهای جامع تا آیین های دینی نوشته استیو بروس ترجمه فیاض قرائی به همت گروه حکمت و کلام جدید پژوهشکده اسلام تمدنی، توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر گردید.
چکیده کتاب: 
استیو بروس در سال ۱۹۴۵ در شهر ادینبورو (Edinburgh) در اسکاتلند زاده شد. او در مدرسه ملکه ویکتوریا (Queen Victoria School) در اسکاتلند تحصیل کرد و سپس رشته جامعه ‌شناسی و مطالعات دینی را در دانشگاه استرلینگ (University of Stirling) برگزید و موفق به دریافت مدرک فوق لیسانس در سال ۱۹۷۶ و اخذ مدرک دکترا در سال ۱۹۸۰ از این دانشگاه گردید. وی میان سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۱ در دانشگاه کوئینز (University of Queens) بلفاست در ایرلند شمالی مشغول تدریس بود. او از سال ۱۹۹۱ تا کنون، استاد دارای کرسی تدریس در دانشگاه آبردین (University of Aberdeen) اسکاتلند است. استیو بروس، جامعه‌ شناس و  دین‌ پژوهی پرآوازه در سطح جهانی است و آثار متعددی پیرامون نقش دین در دنیای مدرن، رابطه میان دین و سیاست و …، با رویکردی آینده‌ پژوهانه نسبت به دین، دارد.

این کتاب نیز اثری برجسته در همین راستا، در پژوهش‌ های دینی معاصر و در آینده ‌پژوهی ادیان، با نگاهی جامعه ‌شناسانه است. این کتاب به مباحثی چون مبانی نوگرایی، امر ماوراءالطبیعه، ارتباط دین با نژاد و تحول اجتماعی، خداباوری آمریکا، ادیان جدید دهه ۱۹۷۰ و … می‌ پردازد.
منبع: اخبار پژوهشکده اسلام تمدنی
کلمات کليدي
اخبار پژوهشکده اسلام تمدنی, تازه های نشر
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 143
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما