آرشیو

 چاپ کتاب اصطلاح نامه حقوق جزای عمومی

 پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی در ادامه تدوین اصطلاح نامه ها در در حوزه های علوم اسلامی بنا بر نیاز بخش های پژوهشی با تلاش اعضای هیئت علمی و کارشناسان گروه تدوین سازمان های دانش اقدام به تدوین اصطلاح نامه حقوق جزای عمومی نمود و این کار به زیور طبع آراسته شد.

«محیط زیست متعالی»

کتاب «محیط زیست متعالی» اثر منصور شاه ولی است که به همت پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 495 صفحه منتشر شد. 

«محیط زیست متعالی»

کتاب «محیط زیست متعالی» اثر منصور شاه ولی است که به همت پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 495 صفحه منتشر شد. 

چاپ دوم کتاب «اسرار و رموز قلبی نماز (ترجمه اسرارالصلوه شهید ثانی)»

چاپ دوم کتاب «اسرار و رموز قلبی نماز (ترجمه اسرارالصلوه شهید ثانی)» در 223 صفحه روانه بازار نشر شد.

کتاب «نگاهی نو به مرجعیت علمی قرآن بر پایه کلام مقام معظم رهبری» منتشر شد

کتاب «نگاهی نو به مرجعیت علمی قرآن بر پایه کلام مقام معظم رهبری» به نویسندگی غلامحسین اعرابی در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه منتشر شد.

«تعامل با بیماری و بیمار بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت(ع)»

در این اثر، پس از مفهوم شناسی سبک زندگی اسلامی و مبانی و گستره سبک زندگی و مفهوم شناسی، به اهمیت سلامتی پرداخته شده است. نویسنده، در ادامه این اثر، پس از بررسی اقسام بیماری، به رابطه جسم و روح پرداخته و آثار بیماری (بخشش گناهان، تخفیف تکالیف، بهره مندی از پاداش و فضل خدا، استجابت دعا، جلوگیری از سرمستی، حفظ دین، دفع برخی بیماری های مهم تر، صعود به درجات عالی، و یاد خدا) را تبیین کرده است. 

«قرآن در مکتب اهل بیت(ع)»

کتاب «قرآن در مکتب اهل بیت(ع) با تأکید بر کتاب اصول مذهب الشیعه» اثر حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی محمدی است که به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 421 صفحه منتشر شد.  با وجود تأکید قرآن، روایات، مراجع تقلید و رهبران دینی بر اتحاد اسلامی، متأسفانه برخی افراد با نگارش کتاب ها و مقاله های تفرقه افکن بر کوس اختلاف می کوبند و با شبهه افکنی می کوشند مسلمانان را در برابر همدیگر قرار دهند.

بافتار کوشش های شیعی در استمرار تمدن اسلامی در دوره مغول

کتاب بافتار کوشش های شیعی در استمرار تمدن اسلامی در دوره مغول، نمونه پژوهی تاریخی: اندیشه ها و کنشگری های خواجه نصیرالدین طوسی نوشته محمد باغستانی کوزه گر مدیر گروه و عضو هیأت علمی گروه هنر و تمدن اسلامی پژوهشکده اسلام تمدنی توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر گردید.

کیفیت نزول آیات سوره های قرآن کریم

اصلاح نگرش درباره کیفیت نزول آیات قرآن، به کارگیری روش شناسایی سیاق آیات، شناسایی فضای نزول قرآن و شناسایی توفیقی یا اجتهادی بودن چینش آیات از اهداف مهم بررسی اصول و مبانی نظریه نظم نزولی قرآن است.

کتاب «مدیریت و اخلاق» منتشر شد

کتاب «مدیریت و اخلاق(درنگی در شناسایی و کاربست هنجارهای اخلاقی در مدیریت کسب و کار با رویکرد اسلامی)» اثر حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی اسلامی در 323 صفحه روانه بازار نشر شد.

«تعامل با اهل کتاب بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت(ع)»

کتاب «تعامل با اهل کتاب بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت(ع)» اثر محمد سحرخوان در 78 صفحه روانه بازار نشر شد.

«تطبیق قاعده نفی سبیل بر قوانین افغانستان و سند استراتژیک آمریکا»

چاپ دوم کتاب «تطبیق قاعده نفی سبیل بر قوانین افغانستان و سند استراتژیک آمریکا» اثر سید امیرحسین حسینی ترکستانی است که به همت پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 430 صفحه منتشر شد. 

«حقوق سیاسی بشر از نگاه فقه سیاسی»

کتاب «حقوق سیاسی بشر از نگاه فقه سیاسی» اثر روح الله شریعتی است که به همت پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 403 صفحه منتشر شد. 

«عدالت در عداوت»

کتاب «عدالت در عداوت» (بایسته های اخلاقی تعهد به عدالت در تخاصم و دشمنی) اثر مهدی مسائلی است که به همت پژوهشکده اخلاق و معنویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 381 صفحه منتشر شد. 

«علم قرائت»

کتاب «علم قرائت» اثر حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق یوسفی مقدم است که به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 600 صفحه به چاپ رسید.

«مسیح و فرهنگ»

کتاب «مسیح و فرهنگ» اثر اچ.ریچارد نیبور و ترجمه محسن بدره و روح الله گل مرادی در 425 صفحه منتشر شد.

«فلسفه سیاسی و کارآمدی دولت»

کتاب «فلسفه سیاسی و کارآمدی دولت» اثر محسن جبارنژاد است که در پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 371 صفحه منتشر شد.  

«مهدویت پژوهی؛ تطورات و آسیب ها»

کتاب «مهدویت پژوهی؛ تطورات و آسیب ها» اثر حسین الهی نژاد در 331 صفحه روانه بازار نشر شد.مهدویت پژوهی در حوزه پژوهشی و آموزشی با دو رویکرد تطورشناسی و آسیب شناسی تبیین و تحلیل می شود. مهدویت، در حوزه پژوهش، با عزیمت های چهارگانه «طلوع اسلام تا پایان غیبت صغری»، «غیبت کبری تا شروع مکتب سامرا»، «مکتب سامرا تا شروع مکتب امام خمینی(ره)» و «مکتب امام خمینی(ره) در چهار دهه» تطورشناسی و آسیب شناسی می شود. مهدویت در حوزه آموزش و آکادمیک با طرح دو موضوع «دانش بودن مهدویت پژوهی» و «ساختار و فضای آموزشی مهدویت پژوهی» مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.

کتاب «ورزش و تربیت بدنی بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت(ع)» منتشر شد

، کتاب «ورزش و تربیت بدنی بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت(ع)» اثر حجت الاسلام والمسلمین محمد سحرخوان است که در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 75 صفحه به چاپ رسید.  

مجموعه 27 جلدی موسوعه فقهی علامه کاشف الغطاء منتشر شد

مجموعه 27 جلدی موسوعه فقهی علامه محمدحسین کاشف الغطاء(ره) به همت مرکز احیای آثار اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به چاپ رسید.
12345678910...>>>

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Part_Lang]
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 129619
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما