اخبار
1398/3/30 پنجشنبه
1398/3/29 چهارشنبه
1398/3/29 چهارشنبه
 • ضرورت توجه جدی به دولت‌سازی
  حجت‌الاسلام نجف لک‌زایی، دبیر علمی «پنجمین نشست تخصصی اساتید منتخب علوم‌انسانی اسلامی» هم با اشاره به برگزاری این نشست گفت:  «کنگره بین‌المللی علوم‌انسانی اسلامی به‌دنبال تحقق بومی‌سازی و اسلامی‌سازی علوم انسانی، سلسله نشست‌ها و جلساتی را با حضور اساتید منتخب این حوزه برگزار می‌کند. 
1398/3/29 چهارشنبه
 • اسلام آوردن حمزه علیه السلام قوت قلبی برای نومسلمانان بود.
  حمزه بــن عبدالمطلب(ع)، ملقب به اســدالله و سیدالشهدا، عموی پیامبر اکــرم(ص) و از شهدای احد است. او از حامیان مهم دعوت پیامبر (ص) بــود و گفته اند حتی زمانی که هنوز مسلمان نشده بود، از ایشان در مقابل آزار مشرکان حمایت می کرد. حمزه از بزرگان قریش بود و از این رو با مســلمان شدنش از میزان آزار قریش نسبت به پیامبر(ص) کاسته شــد، زیرا قریش چــون دیدند محمد(ص) پشــتیبانی قوی مانند حمــزه دارد و او را از آسیب آنان نگاه خواهد داشت، کمتر متعرض ایشان شدند. اسلام آوردن او را در سال دوم یا ششم بعثت دانسته اند، مسلمان شدنی که در گرویدن خویشان او به اسلام نیز مؤثر بود.
1398/3/28 سه‌شنبه
 • ارتقا و تکمیل سند الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت
  پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت، نشست علمی با موضوع ارتقا و تکمیل سند الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت را در روز پنجشنبه ۳۰ خرداد برگزار می کند.
1398/3/28 سه‌شنبه
رویدادها
آثار علمی

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی

یادداشت ها و مقالات

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی
 • فقه و فلسفه سياسي نمي توانند جاي يكدیگر را بگیرند
  فقه و فلسفه سیاسی نمی‌توانند جای یکدیگر را بگیرند سومین جلسه از سلسله جلسات نقد کتب علوم‌سیاسی که به همت «پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی» و با همکاری روزنامه «فرهیختگان» برگزار می‌شود، به کتاب «درآمدی بر فلسفه سیاسی اسلامی» نوشته حجت‌الاسلام دکتر احمد واعظی اختصاص داشت

یادداشت ها و مقالات
گفتگوهای علمی
گزارش تصویری
پایگاه های اطلاعاتی علمی پژوهشی
ویدئو
[Part_Lang] [Part_Search]
[Part_TopMenu] [Part_Banner]
[Part_Adv]
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما