اخبار
1399/9/8 شنبه
1399/9/8 شنبه
 • آسیب ارائه معیارهای دوگانه جنسی برای فرزندان
  استاد دانشگاه امام صادق(ع)، گفت: جوانان و نوجوانان از یکسو با نظام تربیتی و جنسی رسمی در خانه و آموزش و پرورش روبرو هستند و از طرف دیگر با قواعد جنسی نمایش‌های خانگی و همین سبب دوگانگی خطرآفرین برای خانواده‌ها است.
1399/9/5 چهارشنبه
1399/9/5 چهارشنبه
 • تحلیل محتوای جنسی ویدئوهای درخواستی ضبط شده (VOD)
  پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): گروه تربیت پژوهشکده اخلاق و معنویت، پنج شنبه ۶ آذر، وبینار تخصصی با موضوع «تحلیل محتوای جنسی ویدئوهای درخواستی ضبط شده (vod)» برگزار می کند. 
1399/9/3 دوشنبه
 • نقش دفتر تبلیغات اسلامی در مهجوریت زدایی از قرآن
  رئیس میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن دفتر تبلیغات اسلامی، گفت: قطب های فکری و فرهنگی این دفتر با تأسیس کارگروه علمی «قرآن و استشراق» و کارگروه «مرجعیت علمی قرآن»، بررسی و نقد آرای مستشرقان درباره قرآن و همچنین بررسی جایگاه و رابطه علوم اسلامی، انسانی و دیگر علوم با قرآن را در دستور کار خود قرار داده است.
رویدادها
آثار علمی

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی

یادداشت ها و مقالات

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی
 • کرسی ترویجی «افسانه ابن سبا؛ گزارش
  این کرسی ترویجی با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ذاکری به عنوان ارائه دهنده بحث و حجت الاسلام و المسلمین دکتر یدالله حاجی زاده در جایگاه ناقد، روز یکشنبه بیست و دوم دی ماه ساعت ده صبح در سالن کنفرانس علامه طباطبائی مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد. 
 • کرامت ذاتی تابع سیره عقلاست
  ـ پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی امروز میزبان کرسی ترویجی نقد و نظر با موضوع «تبیین جایگاه فقهی کرامت» با حضور استادان حوزه علمیه بود؛ خادمی کوشا در این کرسی بر تعارض کرامت مدنظر عقلا با قرآن تأکید کرد و ایازی، کرامت ذاتی را تابع سیره عقلا می‌دانست.

یادداشت ها و مقالات

معرفی کتاب هفته

اثر حاضر در صدد بیان چالش های استفاده از رفتار معصوم در کشف گزاره اخلاقی است و توجه مخاطب را به دشواری استنباط احکام اخلاقی و لزوم روشمندی آن جلب می کند. بنابراین مخاطب با زاویه ای از تفقه اخلاقی، یعنی دریافت اجتهادی گزاره اخلاقی از منابع دینی آشنا می شود و در کشف نظر دین درباره «خوبی و بدی رفتارها» از سیره معصوم به نگرش تازه ای دست می یابد. این اثر در پی بیان سیره معصومان و یا تبیین اهمیت نقش الگو در تربیت نیست، بلکه به دنبال تبیین چگونگی استنباط حكم اخلاقی از فعل معصوم است. هدف از این تحقیق بالابردن فهم مخاطب و قدرت تحلیل اوست که به جای تبعیت و تأسی از ظاهر رفتار معصوم، معانی و مقصود نهایی رفتار را درک کند و به تأسی واقعی دست یابد. بخش های اصلی کتاب عبارتند از : فصل اول: کلیات فصل دوم: تأسی به عمل معصوم فصل سوم: چالش های استنباط حكم از رفتار فصل چهارم: قواعد فهم عمل معصوم و حل چالش ها ادامه ...
گفتگوهای علمی
گزارش تصویری
پایگاه های اطلاعاتی علمی پژوهشی
ویدئو ها
[Part_Lang] [Part_Search]
[Part_TopMenu] [Part_Banner]
[Part_Adv]
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما