اخبار
1399/10/27 شنبه
1399/10/25 پنجشنبه
1399/10/25 پنجشنبه
1399/10/25 پنجشنبه
 • جلوه گری مساله محوری در فعالیت های پژوهشگاه
  یکصد و چهاردهمین  جلسه شورای پژوهشی پژوهشگاه با حضور ریاست محترم قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران و روسای میزهای تخصصی به منظور بررسی راهکارهای افزایش هم افزایی و تعاملات بین پژوهشگاه و قطب برگزار شد.
1399/10/25 پنجشنبه
 • فعالان سواد رسانه‌ای تنظیم‌گر تعاملات اجتماعی هستند
  تهران- ایرنا- مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالان سواد رسانه‌ای را تنظیم‌گر تعاملات اجتماعی دانست و تاکید کرد: همه ظرفیت کشور برای عرضه و انتشار تولیدات سواد رسانه‌ای به کار گرفته نشده و نیازمند بکارگیری همه ظرفیت‌ها در این حوزه هستیم.
رویدادها
آثار علمی

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی

یادداشت ها و مقالات

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی
 • کرسی ترویجی «افسانه ابن سبا؛ گزارش
  این کرسی ترویجی با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ذاکری به عنوان ارائه دهنده بحث و حجت الاسلام و المسلمین دکتر یدالله حاجی زاده در جایگاه ناقد، روز یکشنبه بیست و دوم دی ماه ساعت ده صبح در سالن کنفرانس علامه طباطبائی مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد. 
 • کرامت ذاتی تابع سیره عقلاست
  ـ پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی امروز میزبان کرسی ترویجی نقد و نظر با موضوع «تبیین جایگاه فقهی کرامت» با حضور استادان حوزه علمیه بود؛ خادمی کوشا در این کرسی بر تعارض کرامت مدنظر عقلا با قرآن تأکید کرد و ایازی، کرامت ذاتی را تابع سیره عقلا می‌دانست.

یادداشت ها و مقالات

معرفی کتاب هفته

اثر حاضر در صدد بیان چالش های استفاده از رفتار معصوم در کشف گزاره اخلاقی است و توجه مخاطب را به دشواری استنباط احکام اخلاقی و لزوم روشمندی آن جلب می کند. بنابراین مخاطب با زاویه ای از تفقه اخلاقی، یعنی دریافت اجتهادی گزاره اخلاقی از منابع دینی آشنا می شود و در کشف نظر دین درباره «خوبی و بدی رفتارها» از سیره معصوم به نگرش تازه ای دست می یابد. این اثر در پی بیان سیره معصومان و یا تبیین اهمیت نقش الگو در تربیت نیست، بلکه به دنبال تبیین چگونگی استنباط حكم اخلاقی از فعل معصوم است. هدف از این تحقیق بالابردن فهم مخاطب و قدرت تحلیل اوست که به جای تبعیت و تأسی از ظاهر رفتار معصوم، معانی و مقصود نهایی رفتار را درک کند و به تأسی واقعی دست یابد. بخش های اصلی کتاب عبارتند از : فصل اول: کلیات فصل دوم: تأسی به عمل معصوم فصل سوم: چالش های استنباط حكم از رفتار فصل چهارم: قواعد فهم عمل معصوم و حل چالش ها ادامه ...
گفتگوهای علمی
گزارش تصویری
پایگاه های اطلاعاتی علمی پژوهشی
ویدئو ها
[Part_Lang] [Part_Search]
[Part_TopMenu] [Part_Banner]
[Part_Adv]
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما