به همت پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی برگزار شد:

نشست مشترک گروه اشاعه اطلاعات و تبادل دانش با اداره فناوی پژوهشگاه

در پی انتصاب حجت الاسلام والمسلمین نظامی به عنوان سرپرست پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی برای تبادل نظر در خصوص فعالیت های فناورانه پژوهشکده نشست مشترکی بین مدیران و کارشناسان گروه اشاعه اطلاعات و تبادل دانش و اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه در حضور ایشان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین نظامی بر اهمیت این نشست صمیمانه تاکید کردند و به لحاظ اینکه پژوهشکده در ورود و اشاعه اطلاعات فعالیت های خاص فناورانه بر خط انجام داده است، ضرورت دارد با اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه تبادل نظر داشته باشد تا سابقه همکاری و پیشنهاداتی که ممکن است با اداره فناوری مرتبط باشد مطرح شود.
در ادامه دکتر متین فر رئیس اداره فناوری اطلاعات گفت: اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه دارای سه بخش است 1. پرتال سایت های پژوهشگاه 2. نرم افزار شامل سامانه ها و اپلیکیشن ها 3. نشر دیجیتال(پژوهان). فعالیت های مرتبط با IT پژوهشگاه منحصرا در مدیریت فناوری انجام می شود البته پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی از این قضیه مستثنی هستند. ولی قرارداد های مرتبط با فناوری در این اداره بررسی و تایید می شود البته تمام پروژهای مرتبط با IT باید در شورای فناوری اطلاعات پژوهشگاه بررسی و تصویب شود. مطالعات پژوهشی در حوزه IT باید در گروه اشاعه اطلاعات و تبادل دانش انجام شود. این گروه در استفاده از هوش مصنوعی در حوزه علوم اسلامی پیشتاز بوده و لازم است اطلاع رسانی مناسبی در این زمینه انجام شود. 
سپس دکتر میرعرب مدیر گروه اشاعه اطلاعات و تبادل دانش با اشاره به سابقه کار های فناورانه در این گروه گفت: توسعه نرم افزار و قسمت عملیاتی کار گروه باید تحویل اداره فناوری اطلاعات شود و گروه اشاعه اطلاعات به ماهیت پژوهشی نزدیک تر شود. در این راستا هم ضروری است ماهیت پژوهشی گروه اشاعه اطلاعات برای تصمیم سازان تبیین شود تا در پژوهشگاه و دفتر این کار به عنوان کار پژوهشی شناخته و مطابق دیگر کارهای پژوهشی با آن رفتار شود.
در این جلسه کارشناسان حاضر ضمن معرفی فعایت های خود پیشنهادات خود را ارائه نمودند.

 در پایان بر این مسئله تاکید شد که با متمرکز شدن بخش تولید و توسعه نرم افزار و سامانه ها در اداره فنآوری اطلاعات گروه اشاعه اطلاعات و تبادل دانش به سمت پژوهش در فناوری علوم انسانی و اسلامی گام بردارد و لازم است پیگیری شود تا پژوهشگاه این مسئله را تسهیل نماید.

 
منبع:پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی
كلمات كليدي : اخبار پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی , اداره فناوری اطلاعات

تاریخ خبر: 1400/9/4 پنجشنبه
تعداد بازدید کل: 20 تعداد بازدید امروز: 4
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
[Part_Lang]
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 21
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما