مدیر گروه فرهنگ‌نامه‌ها و معاجم قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن خبر داد:

جلد سوم از کلان پروژه تحلیل واژگان مشابه در قرآن منتشر شد

حجت الاسلام والمسلمین عیسی زاده مدیر گروه فرهنگ‌نامه‌ها و معاجم قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ضمن اعلام خبر انتشار جلد سوم فرهنگ‌نامه تحلیل واژگان مشابه در قرآن به معرفی این اثر پرداخت.

به گزارش پرتال جامع علوم و معارف قرآن، حجت الاسلام والمسلمین عیسی‌زاده با اشاره به رسالت گروه فرهنگ‌نامه‌ها و معاجم قرآنی در تدوین فرهنگنامه‌های تخصصی در حوزه علوم و معارف قرآن اظهار کرد: این فرهنگ‌نامه با هدف دستیابی به معانی دقیق واژگان مشابه در قرآن منتشر شده و اولین و جامع‌ترین فرهنگ‌نامه‌ای است که در آن تفاوت‌های دقیق لغوی و تفسیری با بهره‌گیری از آرای لغت‌شناسان و مفسران فریقین، همراه با تحلیل ارائه شده است.
عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن گفت: در این اثر بیش 310 لغت در60گروه از واژگان مشابه مورد بررسی قرار گرفته است که می‌تواند زمینه دستیابی محققان، مفسران و مترجمان به معانی عمیق و دقیق واژگان مترادف در قرآن را فراهم نماید.
وی در پایان افزود: این اثر قرآنی حاصل تلاش بیش از ده نفر از محققان و اعضای هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن می‌باشد؛ که تاکنون سه مجلد آن منتشر و به زودی جلد چهارم آن نیز به زینت چاپ آراسته خواهد شد.
جلد سوم فرهنگ‌نامه تحلیل واژگان مشابه در قرآن، در 802 صفحه، شمارگان 500 نسخه از سوی نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر گردیده است.
در جلد دوم بیش از 42 گروه در 298 واژه از مترادفات قرآن مورد بررسی قرار گرفته است که در هر گروه ابتدا معنای لغوی واژه تبیین، سپس معانی تفسیری آن بررسی و در پایان تفاوت‌های معنایی آن واژه‌ها در این اثر مورد تحلیل قرار گرفته است.
منبع:اخبار پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن
كلمات كليدي : اخبار پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن , حجت الاسلام والمسلمین عیسی عیسی زاده , پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن- گروه فرهنگ نامه ها و معاجم قرآنی

تاریخ خبر: 1398/6/14 پنجشنبه
تعداد بازدید کل: 528 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 529
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما