اول تا ششم شهریورماه؛

همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن برگزار می‌شود

همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن»، اول تا ششم شهریور‌ماه در قم برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ایسکا (پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی) حجت‌الاسلام والمسلمین محدصادق یوسفی‌مقدم، رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن در گفت‌و‌گویی گفت: قرار بود همایش ملی مقاومت از منظر قرآن کریم در سال گذشته و در اسفندماه برگزار شود، اما به علت شیوع کرونا لغو شد.
دبیر علمی همایش مقاومت از نگاه قرآن ادامه داد: با تصمیم‌گیری دبیرخانه همایش، مقرر شده است تا همایش مذکور از روز اول شهریورماه با مراسم افتتاحیه آغاز شود و به مدت شش روز یعنی تا روز ششم شهریورماه ادامه خواهد یافت.
یوسفی‌مقدم تصریح کرد: این همایش هر روز در قالب برپایی پنل‌های علمی از ساعت ۹ تا ۱۳ برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای بهره‌مندی از مباحث و حضور مجازی در آن می‌توانند با مراجعه به نشانی http://dte.bz/reg ثبت نام کنند.
وی اضافه کرد: همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی همایش به نشانی http://moghavemat.isca.ac.ir/fa در دسترس علاقه‌مندان است.
رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم با اشاره به برنامه‌های افتتاحیه این همایش، اظهار کرد: خیرمقدم و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین نجف لکزایی، رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی عراقی، رئیس دفتر رهبر انقلاب در قم و سخنرانی بنده به عنوان دبیر علمی همایش از جمله این برنامه‌ها است.
یوسفی‌مقدم تصریح کرد: گزارش دبیران پنل‌ها از دیگر برنامه‌های این مراسم است. همچنین اختتامیه این همایش نیز در روز پنجشنبه، ششم شهریور ماه برگزار می‌شود و حجت‌الاسلام واعظی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم سخنرانی این مراسم خواهد بود.
وی در مورد پنل‌های این همایش، اظهار کرد: گفتمان‌سازی و روش مقاومت از منظر قرآن، مفاهیم، مبانی و اصول مقاومت اسلامی از منظر قرآن، الگوهای مقاومت در قرآن، دستاوردهای مقاومت از منظر قرآن و چالش‌های مقاومت از منظر قرآن کریم، پنل‌های این همایش هستند که به ترتیب از روز اول تا پنجم شهریور ماه از ساعت ۹ تا ۱۳ برگزار می‌شود.
منبع:پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
كلمات كليدي : اخبار پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن , حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق یوسفی مقدم , همایش ملی مقاومت

تاریخ خبر: 1399/5/5 يكشنبه
تعداد بازدید کل: 52 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 53
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما