با حضور فعال در نمایشگاه بین المللی کتاب ترکمنستان محقق شد:

کسب بهترین شرکت کننده خارچی

انتشارات مؤسسه بوستان کتاب و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان بهترین شرکت‌کننده خارجی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب ترکمنستان برگزیده شدند.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، انتشارات مؤسسه بوستان کتاب و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به عنوان ناشران ایرانی با حضور فعال و تأثیرگذار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب ترکمنستان به عنوان بهترین شرکت‌کننده خارجی در این نمایشگاه برگزیده شدند.

۷ ناشر ایرانی اعم از الهدی، راه ابریشم، آستان قدس رضوی، دانشگاه فردوسی مشهد، بوستان کتاب و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، فرهنگستان هنر و مختومقلی فراغی گرگان» در کنار رایزنی فرهنگی کشورمان در عشق آباد، با ۸ غرفه بیشترین تعداد ناشران کشورهای خارجی را در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب ترکمنستان به جمهوری اسلامی ایران اختصاص دادند و به خاطر تنوع آثار ارائه شده و نیز طراحی غرفه ها به عنوان شرکت‌کننده برتر این نمایشگاه برگزیده شدند.
این نمایشگاه با پیام قربانقلی بردی محمداف "رئیس جمهور ترکمنستان" و با حضور رشید مرد اف "معاون رئیس جمهور"، وزرای فرهنگ و آموزش این کشور و سفرا، دیپلمات‌های خارجی مقیم عشق‌آباد و شخصیت‌های فرهنگی ترکمنستان افتتاح شده بود.
ناشران ایرانی در این نمایشگاه با ارائه ۱۱۰۰ عنوان کتاب به زبان‌های فارسی، انگلیسی، روسی و ترکمنی و در سطوح مختلف کودک و بزرگسال، میزبان خیل علاقه‌ مندان ترکمنی به‌ویژه دانشجویان این کشور بودند. رایزنی فرهنگی کشورمان نیز با ارائه کتاب‌های نفیس با موضوعات مختلف به‌ویژه گردشگری و ایرانگردی، همچنین عرضه بیش از ۵۰ عنوان کتاب ترجمه شده به ترکمنی، مخاطبان را مهمان تاریخ، فرهنگ و معارف غنی کشورمان کرد.
در طول برگزاری نمایشگاه، غرفه‌های ایران از سوی رشید مرد اف "معاون رئیس جمهور و وزیر امورخارجه" بهار گل عبدی یوا "معاون رئیس جمهور در امور فرهنگی" و آتا گلدی شاه مراد اف "وزیر فرهنگ ترکمنستان" مورد بازدید و تقدیر قرار گرفت.

در مراسم پایانی این نمایشگاه که با حضور ناشران خارجی و داخلی، مقامات رسمی دولت ترکمنستان و شخصیت‌های فرهنگی این کشور برگزار شد، ناشران ایرانی به عنوان بهترین شرکت‌کننده خارجی در این نمایشگاه به خاطر ارائه آثار متنوع و طراحی غرفه‌ها برگزیده شدند و دیپلم افتخار و لوح ویژه نمایشگاه از سوی رئیس اداره دولتی انتشارات ترکمنستان، به رایزنی فرهنگی کشورمان به عنوان مسئول و هماهنگ‌کننده حضور شایسته ناشران ایرانی اهداء شد.
منبع:اخبار روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی

تاریخ خبر: 1398/8/20 دوشنبه
تعداد بازدید کل: 15 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 16
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما