به همت گروه اخلاق پژوهشگاه اخلاق و معنویت؛

اخلاق جهانی نهایی شد

پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پروژه تالیف اخلاق جهانی با حضور مجریان و دست اندرکاران این طرح نهایی شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی اسلامی، مدیر گروه اخلاق پژوهشکده اخلاق و معنویت، ضمن اعلام این خبر گفت: پروژه اخلاق جهانی در جلسه ای با حضور مجریان و دست اندرکاران این پروژه، در 200 صفحه نهایی شد.
مدیر گروه اخلاق پژوهشکده اخلاق و معنویت تصریح کرد: در این جلسه که اواخر هفته گذشته در قطب های علمی فرهنگی دانشگاه باقرالعلوم برگزار شد، آخرین تصمیمات برای نهایی سازی متنهای مقالات مندرج در کتابِ در دستِ تهیۀ اخلاق جهانی اتخاذ گردید.
وی ضمن اشاره به این نکته که کتاب حاضر، مجموعه ای از مقالات صاحب¬نظران این رشته است، افزود:  این کتاب را حجت الاسلام والمسلمین حسن بوسلیکی در 200 صفحه و یک مقدمه مفصل و سه بخش تدوین کرده که عبارتند از:
بخش اول: جستارهای نظری؛
بخش دوم: تلاشها و اقدامات؛
بخش سوم: پیوستها.
در بخشی از مقدمۀ این اثر آمده است: بى‏تردید اگر سلسله علل معضلات اجتماعى و جهانى پیگیرى شود، اکثریت قریب به اتفاق آنها به مسئله‏اى اخلاقى ختم مى‏شود. زیاده‏خواهى، خودخواهى، عدم توجه به حقوق دیگران، زیرپاگذاشتن عدالت، حرص، طمع، انحصارطلبى و هر ضعف اخلاقى دیگرى مى‏تواند معضلى اجتماعى را رقم بزند و بحران‏هاى اقتصادى، سیاسى و اجتماعى پدید آورد. اگر نهاد اخلاق هر اجتماعى به¬سامان باشد، بسیارى از مشکلات آن حل خواهد شد. مسئله اخلاق جدى‏ترین مسئله جهان ماست... .

 
منبع:تولید محتوای پژوهشکده اخلاق و معنویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
كلمات كليدي : اخبار

تاریخ خبر: 1397/6/22 پنجشنبه
تعداد بازدید کل: 91 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 92
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما