اخبار
1400/10/28 سه‌شنبه
 • نشست ولایت فقیه از منظر تمدنی
  با ملاحظه 40 سال از انقلاب اسلامی متوجه می شویم که این ولایت فقیه در  ایران دارای یک رویکرد تمدنی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بوده است، به همین دلیل می توان دستاوردهای این انقلاب از جمله انرژی هسته ای را در زمره تمدن سازی ولایت فقیه دانست.
1400/10/28 سه‌شنبه
 • ساختارهای زیست معنوی در ادیان 
  به همت گروه معنویت پژوهشکده اخلاق و معنویت، دومین سمینار «ساختارهای زیست معنوی در ادیان» روز یک‌شنبه 26 دی ماه 1400 برگزار شد. 
1400/10/28 سه‌شنبه
1400/10/27 دوشنبه
1400/10/26 يكشنبه
رویدادها
آثار علمی

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی

یادداشت ها و مقالات

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی
 • ساختارهای زیست معنوی در ادیان 
  این پژوهش به دنبال پاسخ به سوالاتی‌ نظیر این است که زیست معنوی در ادیان گوناگون، چه شباهت‌ها و تفاوت‌های معناداری در ساختار و مدل دارند؟ و آیا می‌توان از مطالعه ساختارهای زیست معنوی در ادیان دیگر، به شناختی غنی‌تر نسبت به زیست معنوی اسلامی رسید؟
 • تشخیص ولی، دشمن شناسی، و تکلیف از مهم ترین امتیازات سردار سلیمانی است
  نشست مقاومت، فرهنگ انتظار و زیارت، مکتب سپهبد شهید سلیمانی برآمده از مکتب امامین انقلاب اسلامی در روز سه شنبه 14 دی ماه 1400 با حضور حجت الاسلام و المسلمین فرازی نیا مدیر ارتباطات حوزوی دفتر تولیت آستان قدس رضوی به عنوان ارائه دهنده و  علی ابوترابی به عنوان دبیر علمی برگزار گردید 

یادداشت ها و مقالات

معرفی کتاب هفته

این مجموعه در پی بیان تأملاتی است در امکان مطالعات دینی در موضوعات تمدنی و ضرورت مطالعات تمدنی در موضوعات دینی، این دو رویکرد، نوعی مواجهه با اندیشه سکولار در عرصه های کلان اجتماعی است تا نگرش تمدنی را در تفسیر ادیان (اعم از اسلام، مسیحیت و یهودیت) توصیه کند و بر قابلیت های ادیان در تدبیر و طراحی تمدن ها تأکید نماید بخش های اصلی این کتاب عبارتند از: 1 .ماهیّتِ تمدّن 2 .ماهیت مطالعاتِ تمدنی 3 .حکمت عملی، حکمت تمدنی 4. الهیاتِ تمدّنی 5. جامعه، فرهنگ و تمدّن در تفکّر و تجربه صوفیان مسلمان 6 .فرهنگ تکثر گرای غربی و چالش های نوپدید آن در زیست و هویت مسلمان شرقی 7 .اسلام و تمدّن در اندیشه حسن حنفی و مالک بن نبی‌ 8 .درآمدی بر الهیات عملی در اندیشه دینیِ مدرن 9 .الهیات و فرهنگ مروری بر تطورات فکری الهی­دانان مسیحی در مطالعات فرهنگی
 
گفتگوهای علمی
گزارش تصویری
پایگاه های اطلاعاتی علمی پژوهشی
ویدئو ها
[Part_Lang] [Part_Search]
[Part_TopMenu] [Part_Banner]
[Part_Tab1] [Part_Tab2]
[Part_Adv]
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما