اخبار
1401/2/27 سه‌شنبه
 • تببین علمی و معنوی آیت الله فاطمی نیا(ره)
  حضرت آیت‌‌الله فاطمی‌‌نیا در تمام دوران، یکی از مدافعان سرسخت ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی بود. ایشان از بزرگانی همانند آیت‌‌الله بهاءالدینی، اراکی و دیگران اجازه اجتهاد داشت. ایشان پیرامون اصلِ رهبری یک سخن سترگی دارند که می‌‌فرمایند: من امروزه گناهی بالاتر از تضعیف رهبری نمی‌‌بینم.
1401/2/26 دوشنبه
 • آیا می‌توان یک تمدن ساخت؟
  سیدعلیرضا واسعی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بیان کرد:یکی از بحث‌های مهمی که باید در فلسفه تمدن مورد گفت‌وگو قرار گیرد این است که آیا تمدن چیزی است که می‌توان آن را ساخت یا در فرآیند حیات یک جامعه شکل می‌‌گیرد.
1401/2/26 دوشنبه
 • نقش فیلسوف در خلق معنا و شکل‌گیری تمدن اسلامی 
  عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: یکی از نقاط مؤثر حضور فیلسوف در شکل‌گیری تمدن و مخصوصاً تمدن اسلامی در خلق و خَرق معنا است چراکه فیلسوف می‌تواند با مراجعه به قرآن، معانی را خلق کند یا به نقد معانی دیگر بپردازد و راه را برای هویت تمدنی مسلمانان در جوامع کنونی هموار کند. 
1401/2/26 دوشنبه
1401/2/25 يكشنبه
1401/2/25 يكشنبه
 • برنامه‌های سرگرمی دین‌محور در ترازوی اخلاق
  در عصر ارتباطات و اطلاعات، رسانه‌های جمعی و به‌ویژه تلویزیون در شکل‌دهی به افکار، ذائقه، عادات و انتخاب‌های مردم نقش بسیار مهمی دارند و تردیدی نیست که رعایت ارزش‌های اخلاقی در این ابزار بسیار قدرتمند، می‌تواند به بسط و تعمیق اخلاق در میان مردم و شکل‌گیری جامعۀ اخلاق‌مدار کمک فراوانی نماید.
رویدادها
آثار علمی

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی

یادداشت ها و مقالات

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی
 • آسیب‌شناسی معنویت‌های نوظهور و اسلامی
  «هم‌اندیشی مبانی و آموزه‌های معنویت‌های نوظهور و معنویت اسلامی» از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار و در آن بر ضرورت آسیب‌شناسی معنویت‌های نوظهور و اسلامی و همچنین مطالعه تطبیقی بین این دو سنخ معنویت تاکید شد.

یادداشت ها و مقالات
گفتگوهای علمی
گزارش تصویری
پایگاه های اطلاعاتی علمی پژوهشی
ویدئو ها
[Part_Lang] [Part_Search]
[Part_TopMenu] [Part_Banner]
[Part_Tab1] [Part_Tab2]
[Part_Adv]
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما